جستجو کن ...

هدر نرم افزار تکمیل فرم الف گزارش پیشرفت تحصیلی

نرم افزار تکمیل فرم الف گزارش پیشرفت تحصیلی

تنها نرم افزار استاندارد ساخت گزارش پیشرفت تحصیلی به صورت خودکار در ایران نسخه ۱.۴۴

🌺اطلاعیه
👇

با درود بسیار خدمت همه ی شما همکاران محترم و آرزوی لحظاتی همواره سرشار از آرامش ، موفقیت و سلامتی
🌸نسخه ی جدید 👈🏿 مدیر۱۴۴ 👉🏻 برای نوبت دوم ،با قابلیت های زیر دانلود فرمایید :
👇
الف) علاوه بر توصیف عملکرد  قبلی ، برای تک تک دروس شش پایه  ، توصیف  عملکرد پیشنهادی جدید در اختیار قرار می دهد .
ب) در جهت ساده سازی استفاده از نرم افزار، همه ی موانع قبلی بر طرف شده است .
ج) دسترسی به کد نوبت اول برای کسانی که کد فعال سازی خود را  یادداشت نکرده اند ،بسیار ساده شده است .  ( توجه : همکارانی که در نوبت اول کد فعال سازی دریافت نموده اند با همان  کد  می توانند از نگارش مدیر ۱۴۴ برای نوبت دوم و شهریور ماه قابل استفاده نمایند )
د ) همکارانی که نسخه های مدیر ۱۴۲، ۱۴۳ و یا هر نسخه ای در نوبت اول استفاده کرده اند  آن را در درایوی دیگر ذخیره نمایند و از نسخه ی مدیر ۱۴۴ جهت ارائه ی گزارش پیشرفت تحصیلی  یاری گیری نمایند .

چرا نرم‌افزار تکمیل فرم الف گزارش پیشرفت تحصیلی – تربیتی؟

چون یکی از دغدغه‌های همواره‌ی مدارس ارائه‌ی گزارش پیشرفت تحصیلی تربیتی منصفانه و دقیق به خانواده‌ها بوده و هست . منظور از گزارش پیشرفت تحصیلی در دوره ابتدایی ( پایه اول تا ششم ) همان بازخورد پایانی است که معلم با عنایت به رسالت خطیر شغلی ، و طبق ماده ۳ آیین‌نامه ارزشیابی پيشرفت تحصیلی – تربیتی دوره ابتدايي، وظیفه‌ی پاسخگویی در دو یا سه نوبت از سال تحصیلی (دی‌ماه و خردادماه و در صورت لزوم شهریورماه) با توجه به تفاوت‌های فردي دانش‌آموز و با استفاده از شواهد و اطلاعات جمع‌آوری‌شده در پوشه کار و سایر مستندات مثل رویدادنگاری، دفتر کلاسی، جهت ارائه به ذی‌نفعان (والدین، دانش‌آموز و مدیر مدرسه) تکمیل می‌نماید.

گزارش پیشرفت تحصیلی براي هر پایه، دو صفحه دارد:

الف) گزارش پیشرفت تحصیلی – تربیتی.
ب ) کارنامه تحصیلی- تربیتی
نرم‌افزار مدیر و معلم در راستای ساده‌سازی و افزایش دقت و درستی محتوایی و زیبایی ظاهری فرم الف گزارش پیشرفت تحصیلی – تربیتی ( کارنامه ) ، به یاری معلم و مدارس آمده است . با توجه به همراهی بیش از سه سال نرم‌افزار فرم الف با مدارس ، در نسخه‌ی جدید، تمامی مشکلات قبلی برطرف و کامل‌ترین نسخه‌ی ممکن در اختیار شما عزیزان همکار قرارگرفته است.

دوستان و همکاران محترم
خدمت شما عرض سلام و احترام دارم .
چند نکته در خصوص نرم افزار، لازم است بیان گردد.
نیک می دانید که تولید هر محصولی، دارای هزینه هایی است؛ نرم افزار مدیر نیز، یک محصول است که حاصل هزینه ی ساعات بسیاری از عمر تولید کنندگان آن است. هر اهل دانشی که این نرم افزار را ببینید تایید خواهد کرد که این نرم افزار با محتوایی غنی، علمی و استاندارد و البته پیشنهادی در اختیار قرار گرفته است که معلم با یاری گیری از آن و اعمال تفاوت های فردی یادگیرندگان و .... گزارشی نزدیک به واقعیت یادگیری یادگیرندگان و صد البته آبرومند تولید و در اختیار ذینفعان قرار می دهد. امسال با توجه به تغییرات بسیاری از جمله قرار دادن فصل دوم کتاب «بازخورد پایانی» با ویرایش نهایی در این نرم افزار، برای فعال سازی آن، کد فعال سازی، تعریف شده است این کد برای سه نوبت (نوبت اول ، نوبت دوم و نوبت شهریور ماه) فعال است و بابت آن ده هزار تومان یعنی هر نوبت کمتر از ۳۵۰۰ تومان در نظر گرفته شده است. این طبیعی است در صورتی که می خواهید کاری علمی، شکیل، شیک، درست و دقیق و قضاوتی منصفانه انجام دهید و از طرفی هزینه ی زمانی حداقلی کنید، می توانید از این نرم افزار استفاده نمایید پس الزامی در استفاده از این نرم افزار نیست. مثل اینکه من می توانم از ویدئو پروژکتور در کلاسم استفاده کنم اگر این کار، در توانم بود و شرایط داشتم و انجام دادم، به تدریس موثر خودم کمک کرده ام، اما کسی مرا به انجام این عمل، وادار و اجبار ننموده است. تلاش خواهد شد گوناگونی مدارس دیده شود انشا ا.. برای نسخه های بعدی، مناطق محروم و کلاس های چند پایه، بلکه ویژه دیده شود.

مجوز نرم افزار فرم الف

سوالات متداول

ممکن است شما یا یکی از همکاران شما هنگام استفاده از نرم افزار با یکی مشکلات زیر روبرو باشد .

مشکل ۰۱ : برنامه را نصب و اجرا کرده اند ولی در برنامه معلم اطلاعاتی وجود ندارد و مشخصات آموزشگاه هم عوض نشده است.

راهکار : این مشکل نشان می دهد در اطلاعات برنامه معلم آنها، بروز رسانی صورت نگرفته است که خود چند علت دارد:
۱) برنامه را از حالت فشرده خارج نکرده اید (Extract نشده)
۲) برنامه های مدیر یا معلم را جابجا کرده اید و در همان توالی پوشه های که باید باشند نیست.
۳) عمل استخراج اطلاعات در برنامه مدیر با خطا مواجه شده.
پس دوباره این موارد را بررسی نمایند .


مشکل ۰۲ : در ارتباط با ترتیب دروس به ویژه قرآن و فارسی در هر دو برنامه سیستم ارزشیابی توصیفی و برنامه معلم یکی است.
راهکار : دقت شود در قست های ورود نتایج ارشیابی ابتدا فارسی و بعد قرآن قرار دارد اما قسمت مدارک تحصیلی ابتدا قرآن و سپس فارسی قرار دارد . این مورد به دلیل یکسان سازی برنامه معلم با برنامه دانا میباشد و در نهایت هر دو یکی است و موردی ندارد .


مشکل ۰۳ : بعد از نصب نگارش جدید هیچ اطلاعاتی اعم از نام کلاس ها و نام دانش آموزان جهت انتخاب و ثبت ارزشیابی وجود ندارد.
راهکار : به دو توصیه زیر توجه شود
۱) اصلی ترین موضوع این می باشد که برنامه معلم اطلاعاتش را از برنامه ارزشیابی توصیفی می گیرد
پس ابتدا وارد برنامه ارزشیابی توصیفی شوید و در منو ورود نتایج ارزشیابی، مورد ورود نتایج ارزشیابی تحصیلی کلاسی را انتخاب نموده و پس از انتخاب نوبت دوم هر کلاس را چک کنید ( یعنی باید هم نام کلاس ها کامل باشد و هم با انتخاب هر کلاس و یکی از درس ها ، دانش آموزان آن قابل رویت باشند)
اگر در این قسمتها اطلاعاتی وجود نداشت با هماهنگی اداره منطقه این موضوع را حل می شود .
۲) اگر با وجود عدم مشکل در بخش ۱ باز اطلاعاتی در برنامه نداشتید مجدد برنامه معلم را اجرا و استخراج اطلاعات را انجام دهید.


مشکل ۰۴ :اگر هنگام نمایش برای چاپ کارنامه بصورت سفید نمایش داده می شود یا اسم دانش آموز نمایش نداد چه باید کرد ؟
راهکار :این یعنی اهداف دروس به درستی از برنامه ارزشیابی توصیفی به برنامه معلم منتقل نشده یعنی اگر در برنامه ارزشیابی توصیفی هم کارنامه فرم الف تهیه شود سفید نمایش داده خواهد شد.
بنابراین
ابتدا وارد برنامه ارزشیابی توصیفی شوید و از منوی تسهیلات گزینه بروزآوری پایگاه را انتخاب کنید.
در برنامه مدیر ۱۴۰ یا ۱۴۱ یا ۱۳۳ پس از انتخاب گزینه تعیین اطلاعات اولیه فقط گزینه به روز آوری جداول را انتخاب نمایید.

 

فرم پشتیبانی نرم افزار فرم الف

در صورت وجود مشکل در اجرای نرم افزار ،شرح مشکل خود را به همراه فایل data.Abs (در داخل پوشه نرم افزار قرار دارد) را به ایمیل info@sanop.org  ارسال نمایید.
و یا از طریق فرم زیر سوالات خود را با ما در میان بگذارید.